عیدی کارمندان و بازنشستگان97

 

عیدی کارمندان و بازنشستگان ۹۷

پس از یک سال کار و تلاش برای داشتن درآمد و نزدیک شدن به ایام عید خیلی از کارمندان و کارگران منتظر اخبار در خصوص عیدیشان هستند.که البته میزان عیدی و سنوات آنها وابسته به میزان پایه حقوق تعیین و پرداخت خواهد شد.و از طرفی همه ی کارگاه های مشول قانون کار موظف به پرداخت عیدی و سنوات به کارگران خود میباشند.
عیدی کارگران
حالا این پرداختی بر چه اساسی حساب میشود.مبنای محاسبه آن یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد ، بعنوان عیدی و پاداش میباشد.اما در خصوص کارمندان میزان پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.همچنین مبلغ پرداختی به کارکنان که کمتر از یکسال در کارگاه مشغول فعالیت بوده اند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد و به نسبت ایام کارکرد سال محاسبه میگردد.و مبلغ پرداختی برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید.
با توجه به سال قبل یعنی ۹۶ حقوق و مزایای کارگران نسبت به سال ۹۷ به شکل زیر است.در کل میزان دریافتی حداقل کارگران ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و حداکثر عیدی ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان برای امسال در نظر گرفته شده است.
عیدی کارمندان و بازنشستگان
میزان پاداش پایان سال کارکنان براساس قوانین و با ضرب ضریب حقوق که در هر سال متغیر است بعلاوه امتیاز آن مشخص میشود که در نهایت میزان پرداختی قطعی آن به تصویت وزیران میرسد.که این روال برای دستگاه های اجرایی ، نیروی انتظامی ، نیروهای مسلح ، فرهنگیان و … که بصورت تمام وقت اشتغال دارند محاسبه می شود علاوه بر موارد ذکر شده میزان پرداخت عیدی آخر سال بازنشستگان ، مستمری بگیران و … به همین مقدار خواهد بود.
با بررسی های ما از سال ۱۳۹۰ تا به امسال ۱۳۹۷ میزان عیدی های پرداخت شده به این شکل بوده اند در سال ۱۳۹۰ حدود ۳۵۰ هزار تومان ، سال ۹۱ حدود ۴۰۰ هزار تومان ، سال ۹۲ حدود ۵۰۰ هزار تومان ،سال ۱۳۹۳ به مقدار ۶۰۰ هزار تومان ، سال ۱۳۹۴ بین ۶۷۰ الی ۶۹۰ هزار تومان و در سال ۹۵ حدود ۷۷۰ تومن و سال ۹۶ به میزان ۸۵۰ هزار تومان بوده است.
در اوایل سال ۱۳۹۷ دولت برای امسال میزان عیدی کارکنان دولت را حدود ۹۳۰ هزار تومان تعیین کرد البته پیش بینی شده بود ممکن است این میزان تغییر کند.

عیدی کارمندان و بازنشستگان 97

بازدید : 187 نفر      تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶      نویسنده : unnamed      موضوع : دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات شما با کمترین هزینه در این قسمت

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت نوروز 97 محفوظ می باشد.