رنگ سال ۹۷ چه رنگی است

طبق یک رسم هر سال یک رنگ برای همان سال انتخاب میشود و خیلی از خانه های مد و افراد مشهور منتظر مشخص شدن این رنگ هستند این رسم هم در ایران راه پیدا کرده و چندین سال است کسانی که اهل مد هستند از این رسم پیروی میکنند.البته مشخص شدن رنگ سال در دی ماه توسط سایت پنتون صورت میگیرد چون در آغاز سال میلادی رنگ سال اعلام میشود.

این رسم از چه زمانی آغاز و توسط چه کسی ابداع شد؟! شاید خیلی ها برای دانستن این موضوع کنجکاو بوده باشند در سال ۱۹۶۳ شخصی به نام لارنس هربرت که فارغ التحصیل رشته شیمی بود یک سیستم برای استاندارد کردن رنگ ها به وجود آورد و به هر رنگی به ترتیب عددی مشخص کرد و همه در انتخاب رنگ دیگر دچار بحث و جدل نمی شدند.بعد از مدتی لارنس تصمیم گرفت شرکتی را تاسیس کند و نامش را پنتون گذاشت که به معنی همه رنگ است.از این سو تمامی صنایع مد و لباس میتوانستند در مورد رنگ ها تبادل نظر و هم نظر باشند.بعد از چندین ماه این شرکت با تبلیغ در هفته های مد نیویورک به شهرت رسید و خیلی از شرکت ها و فروشگاه ها با برند پنتون روی کار آمدند بسیاری از کسب و کارها با استفاده از این برند به پیشرفت چشم گیری رسیدند اما همه ی آنها تحت مجوز و لیسانس این شرکت تولید و توزیع میشد.

نکته ی مهم شرکت پنتون مرجع شدن آنها در سیستم استاندارد بین المللی رنگ است که توسط ICA مورد استفاده قرار میگیرد.

هر ساله شرکت پنتون در یک همایش که خیلی از صاحبان مد و پوشاک در آن حضور دارند رنگ سال را معرفی میکند جالب است بدانید که این تصمیم فقط توسط این شرکت صورت نمیگیرد بلکه بسیاری از تولید کنندگان ، خرده فروشان و طراحان مد و دکور نظرخواهی میکند و در آخر رنگ سال توسط این شرکت بیان میشود.

رنگ سال ۲۰۱۸ بنفش است که یکی از رنگ های شیک و خوش ترکیب است که با رنگ های سرد و گرم ترکیبی جالب دارد.رنگ بنفش در بسیاری از کشورها در زمان های قدیم یک رنگ سلطنتی و برای خانواده های سطح بالا بود و از این رنگ برای آرامش بخشی و شادی در خانه هایشان استفاده میکردند.

بازدید : 508 نفر      تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶      نویسنده : unnamed      موضوع : دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات شما با کمترین هزینه در این قسمت

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سایت نوروز 97 محفوظ می باشد.